Müşteri Hizmetleri: 0312 397 46 39

Online Alışverişte Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-Ticarette Güvenilmesi Gereken Hususlar

İnternette alışveriş mecrası, geçtiğimiz 2 yılda inanılmaz bir ivme kazanmış, hem satıcıların hem alıcıların birbirlerine çok daha hızlı ulaşmalarını sağlamıştır. Bu şekilde tüketici, vakit kaybetmeden istediği bir ürünü kapısına kadar getirebilirken, üreticiler de herhangi bir dükkan gideri olmadan, maliyetleri azaltılmış satış politikasının faydalarını yaşamaktadır.

www.grossdan.com internet sitesi, toptan fiyatına perakende satışlar politikası ile yola çıkmış, müşterilerin ihtiyaçlarını bir tık ile kapılarına kadar getirmeyi hedef almış, geniş ürün skalası ile tüketicilere hitap eden bir e-ticaret sitesidir. 

Peki, nedir grossdan.com sitesini diğer e-ticaret sitelerinden farklı kılan? Hem tüketicinin hem üreticinin e-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevabı ne olmalıdır, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

E-Ticaret Siteleri İçin Dikkat Edilecek Noktalar

Satıcı kendi kimlik bilgilerini, ticari ünvanını, adresini çok açık bir şekilde sitesinde paylaşmalıdır. Grossdan.com sitesinde, telefon numarası, adres, hangi holdinge bağlı olduğu gibi bilgileri açıkça görebilirsiniz. Satıcı, tüm ürünleriyle ilgili gerekirse 3. Parti bilgilerini dahi tüketici ile paylaşmalıdır, bu tüketicideki güven duygusunun artmasını sağlar.

Sitede mutlaka, talep edilen ürüne kolay yoldan ulaşabilmek için ‘’arama’’ butonu konulmalıdır. Mutlaka ürüne ait stok bilgisi paylaşılmalıdır. Grossdan.com sitesinden alışveriş yaparken sitenin sol tarafında bulunan ''stokta var'' seçeneği ile ürünün güncel durumunu öğrenebilirsiniz.

Alıcının sorduğu herhangi bir soru ile ilgili en geç bir iş gününde geri dönüş yapılmalıdır. Tüketici, üründen vazgeçtiğinde ya da sorun yaşadığında iptal ve geri ödeme politikaları hakkında bilgi alabilmelidir.

Alıcı, ürünü satın aldıktan sonra, siparişin durumunu güncel olarak takip edebilmelidir. Grossdan.com, üye olduğunuz e-mail adresini ve sipariş numaranızı girerek, sipariş takibini yapabileceğiniz başarılı bir sistemi bulunmaktadır.

Sitede mutlaka birkaç adet ödeme seçeneği yer almalıdır. Havale ve kredi kartı grossdan.com sitesinin müşterilerine sunduğu ödeme seçenekleridir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır